

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 256 V |
| Peak Pulse Current | 14.7 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 31.5 V |
| Min Breakdown Voltage | 28.5 V |
| Reverse Standoff Voltage | 25.6 V |
| Clamping Voltage | 41.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Power Line Protection | No |
| Max Surge Current | 14.7 A |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Schedule B | 8541100080 |
Stock: 2683
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.17440 | $1.74400 |
| 50 | $0.13976 | $6.98800 |
| 100 | $0.11200 | $11.20000 |
| 500 | $0.08071 | $40.35500 |
| 1000 | $0.07198 | $71.98000 |
| 3000 | $0.07198 | $215.94000 |
